Výrobce „filmových ohnišť“ Alex Dodson může být inspirací i pro vás

Originální ohniště, zdroj: burnedbydesign.com

O Alexi Dodsonovi z britského Barnsley, respektive o jeho úžasných „filmových ohništích“ jsme už psali zde. Jak se ke svému současnému povolání vlastně dostal?

Jasně, chce to i trochu talentu, ale jinak se Alexem při svých upcyclingových pokusech můžete inspirovat i vy. Řemeslník a umělec v jedné osobě totiž podle svých slov začal tím, že si za 30 liber, přibližně přes 800 korun, zakoupil v Lidlu elektrodovou svářečku a zhlédl pár videí na YouTube.

Samotný nápad vyrábět ohniště ve stylu filmových postav pak vzešel z maturitního projektu v oblasti produktového designu, protože Alex je původně učitel technologií. Při získávání informací k tomuto projektu narazil na internetu na obrázek člověka, který vyráběl krbová kamna z prázdné plynové bomby.

Po týdnu práce byla první kamna na světě a Alex si na nich slavnostně uvařil čaj. Při sledování poskakujících plamenů ho napadlo, že by mohl vyrobit další kamna, tentokrát ve tvaru hlavy Dartha Vadera z Hvězdných válek.

Většina Alexovy inspirace pochází z internetu, který je pro něj nekonečným zdrojem. Mimo obrázků „z hlubin internetu“ se umělec inspiruje také v několika skupinách na Facebooku, jichž je členem a kde se sdružují podobně smýšlející lidé, jako je on sám.

Alexův případ mimo jiné ukazuje, že se nemusíte bát začít realizovat své sny, jen je třeba podniknout první krok. A ostatní už tak nějak přijde…

Ohniště Darth Vader, zdroj: recycleart.org
Ohniště Predátor, zdroj: recycleart.org
Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..