Úterý, 21 ledna, 2020

Společnost

Zelená tramvajová trať snižuje hluk a prašnost

Vysoká hlučnost a prašnost dopravy dlouhodobě trápí městské aglomerace. K snižování hlučnosti a prašnosti tramvajové dopravy pomáhají zelené tramvajové tratě.

Studenti Trojského gymnázia poznávali upcyklaci, kompostování, zero waste i slow fashion módu

V polovině listopadu se na Trojském gymnázium v Praze uskutečnila projektová výuka, se kterou nás seznámí paní pedagožka Mgr. Barbora Vítková.

Poznejte úchvatnou přírodu Norska

Toužíte poznat divokou, nespoutanou a jedinečnou skandinávskou přírodu? Inspirujte se, co v Norsku vidět a zažít.

Krajině u Turnova vévodí vodojem ve tvaru fotbalového poháru

Dnešní vodojemy mohou být ozdobou krajiny a připomínat třeba fotbalový pohár, nebo vodotrysk pohrávající si s kuličkou. Prohlédněte si netradiční stavbu v Ohrazenicích u Turnova.

Modelářský kroužek na Opavsku učí děti poznávat techniku i 3D tisk

Modelářský kroužek na Základní škole v Hati učí děti stavět modely letadel, poznávat základy aerodynamiky i práci na 3D tiskárně.

Plasty v polárních oblastech stárnou pomaleji než ve střední Evropě

V polárních oblastech stárnou plasty pomaleji než ve střední Evropě. Čeští vědci zjistili, že na stárnutí plastů má vliv teplota i UV záření.

Češi vyvinuli recyklovaný beton. K jeho výrobě se využívá stavební suť

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com Stavební suť zaujímá v odpadech největší podíl. Její recyklace je ale prozatím minimální. Situaci změní...

Jednodušší oprava domácích spotřebičů: Evropská unie zavádí „právo na opravu“

Od roku 2021 bude oprava domácích spotřebičů jednodušší. Evropská unie totiž schválila pravidla pro "právo na opravu", která sníží množství odpadu.

Pět tipů, jak na mateřské nastartovat Zero Waste životní styl

Není vám lhostejné, jaké množství odpadu vyprodukujete v domácnosti? Nyní to můžete změnit. Přinášíme pět tipů pro Zero Waste životní styl.

Kde hledat recenze na ekologicky šetrné produkty?

Přejete si snížit svou ekologickou stopu? Jak šetrně nakupovat? Podle čeho vybírat ekologicky šetrné produkty? Kde najít recenze na ekologické produkty?

Doporučujeme

Výukové kurzy