Středa, 16 Říjen, 2019

Společnost

Jednodušší oprava domácích spotřebičů: Evropská unie zavádí „právo na opravu“

Od roku 2021 bude oprava domácích spotřebičů jednodušší. Evropská unie totiž schválila pravidla pro "právo na opravu", která sníží množství odpadu.

Pět tipů, jak na mateřské nastartovat Zero Waste životní styl

Není vám lhostejné, jaké množství odpadu vyprodukujete v domácnosti? Nyní to můžete změnit. Přinášíme pět tipů pro Zero Waste životní styl.

Kde hledat recenze na ekologicky šetrné produkty?

Přejete si snížit svou ekologickou stopu? Jak šetrně nakupovat? Podle čeho vybírat ekologicky šetrné produkty? Kde najít recenze na ekologické produkty?

Francouzská vláda zvažuje zákaz ničení neprodaného zboží

Francouzská vláda začala zvažovat, že zakáže cílenou destrukci neprodaného nepotravinového zboží, kterého se podle odhadů zničí přibližně za více než 650 milionů eur.

Staré mobilní telefony místo recyklace končí v šuplíku

Podle odhadů expertů leží v Českých domácnostech ladem miliony nepoužívaných mobilních telefonů. Přitom staré mobilní telefony obsahují mnoho cenných surovin, které lze recyklovat.

Znáte glamping? Luxusní kempování pro všechny generace

Neumíte si představit pobyt v přírodě bez pohodlné postele a potřebného zázemí? Pak vyzkoušejte glamping, který představuje komfortní kempování.

Obnovitelné přírodní zdroje jsou pro letošní rok vyčerpány

Od 29. července žije lidstvo na dluh přírodních zdrojů. Společnost vyčerpala přírodní zdroje, které je Země schopná do jednoho roka obnovit.

Lidstvo si už z Měsíce stihlo udělat skládku

Věděli jste, že na povrchu Měsíce se nachází takřka 200 tun odpadu? Co na Měsíci po člověku zůstalo?

Mileniály láká kempování. V Severní Americe vzrostl počet táborníků o 72 %

V Severní Americe zažívá pomyslnou renesanci kempování a pobyt v přírodě. Počet lidí, kteří tráví volný čas kempováním, vzrostl za posledních pět let o 72 %.

Pozvánka na autorské čtení deníku ze závodu Gumbalkan 2019

Zveme vás na autorské čtení deníku z orientačního závodu Gumbalkan 2019, které pořádá na sportovním letišti Model klub Hať.

Doporučujeme

Výukové kurzy