Neděle, 22 Září, 2019

Umění

Folklorní estetika zažívá renesanci. Umělkyně Anna Dobalová vrací na fasády domů lidové motivy

Před časem jsme publikovali článek o dekorování oděvů, jímž výtvarnice Anna Dobalová zachraňuje poškozené oděvy. Nyní přicházíme s novinkou, Anna Dobalová už vylepšuje i fasády.

Zničená vojenská technika v Afghánistánu posloužila jako umělecké plátno

Co se děje se zničenou vojenskou technikou? Z vraků se stávají nebezpečné dětské prolézačky. Jindy slouží jako pomyslné umělecké plátno.

Vlak do nebe, netradiční socha pár kilometrů od našich hranic

V polské Vratislavi stojí jedna z největších polských soch, vlak do nebe, který představuje neobvyklou instalaci parní lokomotivy z roku 1944.

Jak využít starou elektroniku? Umělkyně z ní vyrábí úchvatný hmyz

Hmyz z elektroniky, zdroj: Julia Allice Chappel Elektronika patří k produktům s nejrychlejší dobou stárnutí. Může za to technologický pokrok...

Umělec vyrábí z pneumatik úchvatné plastiky zvířat

Nigerijský umělec Nkwocha Ernest vyrábí z pneumatiky plastiky zvířat. Tvorbou upozorňuje na zvyšující se množství odpadu

Japonská pekařka vyrábí svítidla z pečiva

Neuvěříte, kam až může zajít bytový design. Bývalá japonská pekařka Yukiko Morita totiž vyrábí z pečiva neobvyklá svítidla.

59 automobilů v betonu. Monument upozorňuje na hromadění věcí

Dílo Long-Term Parking od výtvarníka Armana, ve kterém je umístěno 59 automobilů, upozorňuje hromadění a stárnutí věcí.

Zvládněte techniku drátování a vyrobte si interiérové dekorace

Vyzkoušejte drátování pro začátečníky. Poradíme, jak začít s drátováním, co k drátování potřebujete a hlavně, jak se naučit správnou techniku drátování.

Transformer ze staré Lady Samary

Holandský umělec vyrobil ze starého vozu Lada Samara úchvatného Transformera. Ukázka povedené upcyklace v praxi. Podívejte se!

Obalové materiály posloužily k výrobě renesančních kostýmů

Nizozemská umělkyně Suzanne Jongmans se věnuje netradiční tvorbě. Vyrábí renesanční kostýmy z recyklovaných oděvů a obalových materiálů. K práci používá polystyren, bublinkové fólie či vzduchové polštářky. Při...

Doporučujeme

Výukové kurzy