Středa, 22 ledna, 2020

Dílna

Nemocnice v Motole využívá prototyp mechanické ruky z recyklovaného plastu

Fakultní nemocnice v Motole nově využívá mechanickou ruku, která byla vytvořena pomocí 3D tisku z recyklovaného termoplastu plastu PET.

Inspirujte se, jak si jednoduše vyrobit stylový vánoční stromeček

Advent je v plném proudu a do Vánoc zbývá pouhých pár dní. Inspirujte se návodem na prostorový stromeček ze zbytkových dřevěných hranolů.

Jak 3D tisk pomáhá zefektivňovat výrobu? A k čemu se technologie 3D tisku využívají...

Jak 3D tisk Praha pomáhá zefektivňovat výrobní procesy? Poradíme, kde získat potřebné informace pro výrobu 3D dílů i implementaci 3D tisku do výroby.

Správná organizace nářadí zvyšuje efektivitu práce. Jak nářadí uspořádat?

Základem efektivní práce je pořádek a správná organizace nářadí, šroubků, matek a dalších dílenských drobností. Poradíme, jak si nářadí v dílně zorganizovat.

Modelářský kroužek na Opavsku učí děti poznávat techniku i 3D tisk

Modelářský kroužek na Základní škole v Hati učí děti stavět modely letadel, poznávat základy aerodynamiky i práci na 3D tiskárně.

Studenti vyrobili turistický příbytek z plastového odpadu

Na Vysokém učení technickém (VUT) v Brně studenti vyrobili z plastového odpadu příbytek, který bude sloužit turistům k přespání ve volné přírodě.

Ruskou skládku střeží desítky rytířů vyrobených z odpadu

Skládka v ruském Irkutsku se stala turistickým lákadlem. Její šéf totiž před deseti lety začal z odpadu vyrábět umělecká díla.

Jednodušší oprava domácích spotřebičů: Evropská unie zavádí „právo na opravu“

Od roku 2021 bude oprava domácích spotřebičů jednodušší. Evropská unie totiž schválila pravidla pro "právo na opravu", která sníží množství odpadu.

Výrobce „filmových ohnišť“ Alex Dodson může být inspirací i pro vás

O Alexi Dodsonovi z britského Barnsley, respektive o jeho úžasných „filmových ohništích“ jsme už psali zde. Jak se ke svému současnému povolání vlastně dostal?

Postavte si z dodávky karavan!

Patříte k těm, kteří si celý život přáli vlastní karavan? Ale z nějakého důvodu jste si ho nemohli dovolit. Inspirujte se, jak přestavět dodávku na karavan.

Doporučujeme

Výukové kurzy