Darth Vader či Hvězda smrti: Britský výtvarník vyrábí ohniště, která berou dech

Originální ohniště, zdroj: burnedbydesign.com

Co byste řekli tomu, kdybyste mohli mít na zahradě ohniště ve tvaru robota R2-D2 z Hvězdných válek, Hvězdy smrti, stíhačů Impéria nebo helmy, kterou nosil obávaný Darth Vader? Přesně taková ohniště a grily vyrábí z vyřazených materiálů britský designér Alex Dodson. Podívejte se, co vše lze z odpadu vytvořit.

Výhodou nepotřebných věcí je skutečnost, že na nich již není možné nic pokazit. A proto staré materiály poskytují volnou ruku umělcům i zručným kutilům. Příkladem efektivního využití starých kovových trubek, plechů, hranolů či vyřazených tlakových lahví je výroba netradičních grilů a ohnišť.

Dnes potěšíme převážně fanoušky filmové série Star Wars, neboť přinášíme jedinečná díla, za kterými stojí britský designér Alex Dodson. Alex vyrábí z vyřazených materiálů originální grily a ohniště s filmovou tématikou. Mezi jeho výtvory se vyjímají především helmy filmových postav. Nejpopulárnější je ztvárnění Dartha Vadera z Hvězdných válek. Umělec ztvárnil také ohniště v podobě Hvězdy smrti, stíhače Impéria či oblíbeného robota R2-D2. Alex Dodson se nevyhýbá ani dalším filmovým postavám. S ohněm jde nejlépe do souvislosti obávaný Vetřelec či filmová legenda 80. let Predátor.

A na závěr to nejlepší, všechna ohniště jsou plně funkční. Po jejich zažehnutí ohniště doslova ožijí červeně plápolajícím plamenem. Podívejte se na umělecké výtvory v galerii.

Ohniště Darth Vader, zdroj: recyclart.org
Ohniště Hvězda smrti a R2-D2, zdroj: recyclart.org
Ohniště stíhač Impéria, zdroj: recyclart.org
Ohniště inspirované filmovými postavami, zdroj: recyclart.org
Ohniště Predátor, zdroj: recyclart.org
Ohniště Vetřelec a Iron Man, zdroj: recyclart.org
Reklama

4 KOMENTÁŘE

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..