Nakupovala zbytečnosti. Změnila svůj život a vydala se cestou minimalismu

Kočka z focení není příliš nadšená ;), zdroj: tinyhousegiantjourney.com

Konzumní způsob života vede mnohé jedince k nakupování zbytečností, které přinášejí pouze pomíjivý užitek. Navíc zbytečné věci se mnohdy hromadí a nikdo nemá sílu se jich zbavit. Podobný scénář prožívala Jen Fuist do doby, než se rozhodla všemu udělat přítrž a vydala se cestou minimalismu.

Velký dům poskytuje mnoho místa pro odkládání nepotřebných věcí. Mnoho lidí bohužel neumí se svými prostředky v konzumní společnosti zacházet. Nakupují unáhleně a na základě emocí. Ano, komu se nestalo, že v jeho košíku skončilo něco zbytečného, ať hodí kamenem. Jenže u některých lidí hraničí nakupování s posedlostí.

Dalším problémem je, že jiná skupina osob se nedokáže ničeho přebytečného zbavit. A tak se jim garáž, sklep či pokoje mění v odkladiště nejrůznějších nepotřebných věcí. Výjimkou není, že se tyto dvě vlastnosti setkají v rámci jedinců či domácností. Postupem času je tak zaděláno na velký problém.

Čtěte také: 59 automobilů v betonu. Monument upozorňuje na hromadění věcí

Jen Fuist vyměnila velký dům za Tiny House

Američanka Jen Fuist nebyla chronicky posedlá nakupováním. V domácnosti se jí ale hromadily věci, které nutně ke svému životu nepotřebovala. Doplňky do domácnosti, laciné cetky a nejrůznější zbytečnosti v domě začínaly zabírat čím dál více místa. Až jednou Jen udělal všemu přítrž a vydala se cestou minimalismu.

Čtěte také: Teorie Zero Waste proti plýtvání se zdroji

Jen Fuist problém řešila radikálně. Místo úklidu a sebekázně se sice zbavila nepotřebných věcí, ale také opustila dům a místo něj si pořídila Tiny House. Malý domek na přívěsu, který lze za automobilem kdekoliv odvést. V malém domě není prostor pro zbytečnosti. Vše má své přesné místo. To však neznamená, že interiér nemůže vypadat hezky a útulně. Jen Fuist tvrdí, že minimalismus v malém domě jí naprosto vyhovuje. Podívejte se, jak Jen Fuist nyní žije.

Exteriér domu Jen Fuist, zdroj: tinyhousegiantjourney.com
V domě má vše své místo, zdroj: tinyhousegiantjourney.com
Kočka nadšení z focení nesdílí, zdroj: tinyhousegiantjourney.com
Jen Fuist je v domě spokejená, zdroj: tinyhousegiantjourney.com
Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..