Znáte glamping? Luxusní kempování pro všechny generace

Kempování, ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Láká vás kempování? Neumíte si ale představit pobyt v přírodě bez pohodlné postele a potřebného zázemí? Pak právě pro vás bude vhodný glamping, který představuje komfortní stanování.

Když se řekne kempování, každému se jistě vybaví spaní ve stanu, vaření na plynovém vařiči a docházka na několik desítek metrů vzdálenou latrínu. Zážitky, na které se nezapomíná. Silné kouzlo pobytu v přírodě přitahuje všechny generace. Jenže ne všichni jsou ochotni vzdát se svého zažitého komfortu. Proto v posledních letech sílí poptávka po luxusním kempování s názvem glamping.

Glamping spojuje dva hlavní aspekty. Bezprostřední pobyt v přírodě a komfortní zázemí luxusních stanů, které jsou vybavené vším potřebným. Především pohodlnými postelemi, posezením s jídelním koutem, venkovní kuchyní či soukromou toaletou. Jednoduše vše, na co jsou turisté zvyklí z hotelů.

Název glamping je odvozen od slovního spojení glamorous camping, které představuje okouzlující kempování. Večerní sezení u táboráku, pozorování hvězd, poslouchání cvrčků a vyprávěním příběhů je tak dostupné i lidem, které obyčejné spaní na karimatce ve stanu nepřitahovalo.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..