Vzpomínka na dětství: Postavte si z Lega praktické vychytávky

Lego stojan na mobily, zdroj: buzzfeed.com

Stavebnici Lego zná každý dobře z dětských let. Lego dokonale propojuje tvůrčí svět dětí i dospělých. Nasajte trochu nostalgie a podívejte, jak kostičky stavebnice Lega využít v dospělém světě.

Historie stavebnice Lego

Stavebnice Lego spatřila světlo světa v roce 1949. Samojistící kostičky se tehdy vyráběly z celuloidu. První lego kostky měly mnoho nedokonalostí. Trvalo několik dlouhých let vývoje, než se stavebnice vyvinula do podoby, kterou známe dnes. Od té doby se ale princip dílků v podstatě nezměnil.

Název stavebnice pochází z dánských slov „leg gotd“, která v překladu znamenají „hraj si dobře“. Souvislost v pojmenování můžeme spatřit také v latině, kde slovo lego je výrazem pro „dávat dohromady“.

Výroba Lega v České republice

Za výrobou stavebnice Lego stojí dánská rodinná společnost The Lego Group, která zaměstnává přibližně 19 tisíc zaměstnanců. Za rok 2018 měla společnost obrat 36,4 miliard dánských korun. Světově tak patří mezi přední výrobce hraček.

Výroba kostiček Lego probíhá v několika zemích. Dvě továrny jsou přímo v Dánsku. Dále se lego vyrábí v Mexiku, Číně, Maďarsku a také v České republice. Konkrétně je český výrobní závod Lega umístěn v Kladně. Společnost The Lego Group ročně vyrobí přes dvacet miliard dílků. To odpovídá přibližně 600 dílků za sekundu.

Stavebnice, která nestárne

Výhodou stavebnice je, že téměř nestárne. S modely, se kterými jsem si hrál před dvaceti lety, si dnes hraje malá neteř. V mezidobí byly kostičky schované pro jejich druhou éru života. A kdo ví, možná si s tím samým Legem bude hrát i třetí generace.

Přejete kostičky Lega prakticky využít? Inspirujte se v naší fotogalerii.

Lego květináč, zdroj: diys.com
Lego zarážka na knihy, zdroj: diys.com
Lego stojan na mobily, zdroj: buzzfeed.com
Lego manžetové knoflíčky, zdroj: eatsy.com
Lego držák na klíče, zdroj: Mike Nicholls Design
Lego váza, zdroj: pinterest.com
Lego držák nabíjecího/datového vodiče, zdroj: kreativraum24.de
Lego držák na klíče, zdroj: ebay.com
Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..