Výuka patchworku pro začátečníky

Patchwork pro začátečníky
Patchwork pro začátečníky, zdroj: pixabay.com

Znáte oblíbenou techniku sešívání patchwork? Jedná se o skvělou metodu, se kterou využijete zbylé kusy látek a vytvoříte z nich úžasné polštáře, deky, prostírání, quilty, přikrývky pro miminka a mnoho dalších praktických výrobků. S patchworkem je upcyklace textilu radost. Poradíme, jak začít s patchworkem a ukážeme kurz patchworku, se kterým již nebudete potřebovat návody na patchwork.

Anglický pojem patchwork vznikl ze slova patch, které symbolizuje záplatu či kousek látky sešitý k sobě. Druhé slovo work pak znamená práci. Tudíž volně přeložena patchwork znamená záplatování a označuje kreativní činnost, při které sešíváním kousků látek vznikají různé textilní výrobky s okouzlujícím vzory.

Technik patchworku existuje celá řada. Rozlišujeme japonský proplétaný patchwork, techniku flic-flac, šití z pruhů, techniku crazy šití, srubové šití či kaleidoskopy. S těmito technikami vytvoříte originální textilní kousky pro oživení bytového designu.

Techniky patchworku:

  • japonský proplétaný patchwork,
  • flic-flac patchwork,
  • šití z pruhů,
  • crazy šití,
  • srubové šití,
  • kaleidoskopy

Jak začít s patchworkem?

Pro začátek patchworku je důležitá zásoba látky. Účel skvěle splní látkové odstřižky, vyřazená metráž či nevyužitý textil. Dále budete potřebovat nitě a pro dozdobení můžete využít dekorace i doplňky textilní galanterie. K tvorbě dále potřebujete šicí stroj, základní nástroje pro patchwork a především zvládnutí správné techniky. Nebojte se, patchwork není složitý. Důležité ale je naučit se správné postupy.

Kurz patchworku pro začátečníky ZDARMA

Abychom vám učení ulehčili, přinášíme přehledný návod patchworku pro začátečníky. V praktickém videokurzu se naučíte všechny základní techniky patchworku. V kurzu patchworku pro začátečníky se dále naučíte ušít polštář, tašku a další praktické textilní doplňky. Podívejte se na videokurz ZDARMA.

Závěrem uvádíme část videa z kurzu patchworku zdarma.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..