Veronika Hubková představí ukázku své upcyklované tvorby v rámci Sustainable Fashion Day

Veronika Hubková, foto: Eva Zajícová
Veronika Hubková, foto: Eva Zajícová

Veganské, fair trade, organické, handmade či upcyklované alternativy ke konvenční módě nabídne o víkendu 3. a 4. září v prostorách Kafkova domu v Praze třetí ročník nezávislého eventu Sustainable Fashion Day. Poslední zmíněnou kategorii zastoupí mimo jiných i Veronika Hubková, jež se představí s ukázkou svých oděvů z odpadové metráže a předvede, že upcyklace je jednou z atraktivních cest k smysluplnému módnímu průmyslu.  

„Textilní nadprodukce představuje v současné době závažný problém. Obrovské množství oděvů denně končí na skládkách či spalováním, což samozřejmě znamená velkou zátěž pro životní prostředí. Jednou z cest jak snížit tento objem a současně i poptávku po nových zdrojích vidím právě v konceptu upcyklace, který může designérům současně otevírat dveře k originální a unikátní tvorbě,“ říká Veronika Hubková, která sama principy upcyklace aplikuje ve své stejnojmenné oděvní značce.

 Desítky udržitelných a etických značek na jednom místě

Veronika Hubková, foto: Eva Zajícová
Veronika Hubková, foto: Eva Zajícová

 Veronika Hubková si na dvoudenní Sustainable Fashion Day připravila ukázku svých upcyklovaných oděvů, jež tvoří z odpadních látek pořízených ve vybraných českých pletárnách a nově také z materiálů získaných z oblečení z druhé ruky. K vidění bude spolu s dalšími 30 udržitelnými značkami a projekty v dostupné shopping zóně, která návštěvníkům nabídne širokou škálu produktů od ekologické módy a organické kosmetiky, přes doplňky do bytu, až po materiály a komponenty pro výrobu oblečení a doplňků.

 „Osobně vnímám upcyklaci jako výzvu, kdy je třeba hledat balanc mezi ekologickou a estetickou stránkou. Každý kus je výsledkem tvůrčího procesu, který vychází z dostupného materiálu a který následně hledá jeho jedinečné kombinace. Účasti na Sustainable Fashion Day si velmi vážím a těším se z toho, že se podobné akce u nás konají. Důležitá je totiž otevřená diskuze a vzájemné sdílení informací, čímž můžeme posouvat hranice v dosavadním vnímání a uvažování nad celkovou problematikou udržitelnosti v módě,“ popisuje Veronika Hubková.

 Designérský workshop na téma upcyklace

Návrhářka Veronika Hubková se kromě své prodejní prezentace v rámci Sustainable Fashion Day představí také v roli lektorky. Ve spolupráci s německou designérkou Luise Bursch povede v sobotu 3. září od 16 hodin odborný workshop Upcycling pro designéry, jehož cílem je inspirovat a přinést užitečné rady ohledně využívání textilního odpadu a implementace konceptu upcyklace ve vlastní designérské tvorbě.

Autor: Michala Bradová

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..