Vdechněte starému nábytku nový život. Ušetříte a získáte originální kousky

Zdroj: Takprosto.cc

Před čtyřiceti lety se nábytek v domácnostech příliš neměnil. To, co měli jedni, měli i druzí. Důvod byl prostý, nebylo z čeho vybírat. Dnes je sice na trhu mnohem širší nabídka, přesto to ale v mnohých domácnostech vypadá jak přes kopírák. Tentokrát v tom hrají roli peníze. Nábytek na míru a designové kousky jsou finančně náročnější a ne každý si je může dovolit. Co takhle ale zkombinovat starý nábytek s vaší zručností? Jen tak vzniknou originální kousky za pár korun.

Starý nábytek se po čase okouká nebo rozbije a při rekonstrukci a modernizaci bydlení je jeho život obvykle zpečetěn. Jenže mnohdy si člověk ani neuvědomí, jakých pokladů se vlastně dobrovolně zbavuje.

Všemu lze vdechnout nový život a vše lze zrenovovat k obrazu svému. Než tak vyhodíte staré komody, stolky, skříně, židle a postele, zkuste si představit, jak by asi takové kousky vypadaly v novém kabátku. Nábytek můžete zbrousit, natřít a nalakovat, můžete na něj dát tapetu nebo ho pomalovat. Občas stačí vyměnit nožky u stolku, z komody odstranit jeden šuplík a ke skříním přidat nové úchytky. Ti šikovnější si nově očalouní staré židle nebo třeba z postele vyrobí pohovku do obýváku.

Říkáte si, že přeci jen máte doma pár kousků nábytku, které by se daly použít i ve vaší nové domácnosti? V galerii přinášíme trochu inspirace, ať víte, odkud a jak začít.

Zdroj: takprosto.cc

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..