Upcycling a náplně do tiskáren

Upcycling: pro někoho neznámý anglický termín, pro jiného inspirace, jak využít starý „odpad“ a dát mu nový kabát. Nevyhazujte proto staré tonery a vytvořte z nich výrobky, které mohou být zajímavou dekorací nebo praktickou pomůckou. Přinášíme vám tipy, co vyrobit z vypotřebovaných cartridgí!

Upcycling náplní do tiskáren na nové výrobky

Řada firem renovuje a recykluje tonery i cartridge, aby předcházela hromadění odpadu z tiskových kazet a tím i ekologické zátěži. Jenže renovovat tonery nelze donekonečna. Co tedy dělat s tonery, které jsou již nepotřebné? Co s prázdnými náplněmi do tiskáren? Řešení se skrývá v upcyclingu, jehož cílem je přeměnit staré produkty na nové a využitelné výrobky.

Co je to upcycling?

Upcycling je novodobým směrem a můžeme ho připodobnit k modernímu umění. Postavit bychom ho mohli nad úroveň recyklace. Zatímco recyklací se staré tonery a cartridge transformují na nové náplně, upcyclingem dochází k zachování původních náplní do tiskáren a vytváří se z nich nové produkty s vyšší užitnou hodnotou.

Inspirujte se nápady druhých!

Popusťte uzdu své fantazii a vyrobte z tonerů neotřelé výrobky. Pokud potřebujete špetku inspirace, podívejte se s námi na domácí kutily i umělce, kteří přetvořili náplně do tiskáren na různé předměty.

Roboti ze země Cartridge

Roboti z cartrdige, zdroj: Pinterest.com

Nejen děti, ale i muži jsou hraví. Pánové, sedněte si se svými dítky ke stolu, přineste si k němu staré inkoustové náplně a nezbytné náčiní a sestavte z nich vtipné roboty! Užijete si při tom spoustu legrace a děti si budou moct hrát s neotřelými hračkami. Roboti z cartridgí jsou také zajímavou dekorací na kancelářský stůl. Při pohledu na ně se vám zaručeně zlepší nálada.

Ptačí budka z cartridge

Ozdobná ptačí budka z cartridge, zdroj: Pinterest.com

Nepotřebné cartridge najdou své uplatnění také pro malé tvory v přírodě – ptáčky. Šikovní kutilové z nich dokážou stlouct např. ptačí budku, která poslouží ke hnízdění. Jestliže vlastníte zahradu s několika stromy, můžete vyrobit pro každý strom budku z cartridgí v rozličných barvách. Nadšené budou hlavně děti, které rády pozorují dění v přírodě.

Originální držáky fotografií

Držáky fotografií z cartridge, zdroj: Pinterest.com

Máte oblíbené fotografie a je vám líto nechávat je ve fotoalbu? Mějte je neustále na očích! Vezměte do ruky tři cartridge do tiskáren, připevněte na konce kabelů klipsy a zasaďte do nich své milované fotografie. Tato nevšední dekorace se bude skvěle vyjímat v moderním interiéru, dětském pokoji i kanceláři. Fotografie můžete podle nálady obměňovat za jiné.

Stojánek z náplně do tiskárny na kancelářské sponky

Stojánek z náplně do tiskáren na kancelářské potřeby, zdroj: Pinterest.com

Náplně můžete postavit na dětský nebo kancelářský stůl a zapíchnout do nich kancelářské sponky. Pokud máte rádi barvy, můžete do nich ukotvit sponky ve veselých barvách. Takto budete mít sponky pořád při ruce a nebudou se vám válet po stole. Zaručeně vyhrajete první místo za nejvtipnější kancelářský stůl! Lustr z tonerů

Náplně můžete postavit na dětský nebo kancelářský stůl a zapíchnout do nich kancelářské sponky. Pokud máte rádi barvy, můžete do nich ukotvit sponky ve veselých barvách. Takto budete mít sponky pořád při ruce a nebudou se vám válet po stole. Zaručeně vyhrajete první místo za nejvtipnější kancelářský stůl!

Lustr přímo z tiskárny

Lustr z tonerů, zdroj: Trendhunter.com

Náplně do tiskáren mají široké využití. Co takhle vyrobit si z nich stylový barevný lustr? Zavěsit ho můžete do jakékoliv místnosti v domácnosti nebo do své dílny. Tento levný lustr zaujme každou návštěvu a rozzáří ve tmě každý interiér. Příště již budete vědět, co s barevnými náplněmi z inkoustové tiskárny!

Jestliže vás naše tipy zaujaly a chcete si něco podobného vytvořit i u sebe doma, možná narazíte na to, že vám budou chybět některé součástky. Ty si můžete mimo jiné vyrobit na 3D tiskárnách, které se stávají v poslední době nesmírně populární a seženete je za dobrou cenu. Takže hurá na upcycling náplní do tiskáren!

Radka Kelichová

Reklama

1 KOMENTÁŘ

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..