Upcycling a náplně do tiskáren

Upcycling: pro někoho neznámý anglický termín, pro jiného inspirace, jak využít starý „odpad“ a dát mu nový kabát. Nevyhazujte proto staré tonery a vytvořte z nich výrobky, které mohou být zajímavou dekorací nebo praktickou pomůckou. Přinášíme vám tipy, co vyrobit z vypotřebovaných cartridgí!

Upcycling náplní do tiskáren na nové výrobky

Řada firem renovuje a recykluje tonery i cartridge, aby předcházela hromadění odpadu z tiskových kazet a tím i ekologické zátěži. Jenže renovovat tonery nelze donekonečna. Co tedy dělat s tonery, které jsou již nepotřebné? Co s prázdnými náplněmi do tiskáren? Řešení se skrývá v upcyclingu, jehož cílem je přeměnit staré produkty na nové a využitelné výrobky.

Co je to upcycling?

Upcycling je novodobým směrem a můžeme ho připodobnit k modernímu umění. Postavit bychom ho mohli nad úroveň recyklace. Zatímco recyklací se staré tonery a cartridge transformují na nové náplně, upcyclingem dochází k zachování původních náplní do tiskáren a vytváří se z nich nové produkty s vyšší užitnou hodnotou.

Inspirujte se nápady druhých!

Popusťte uzdu své fantazii a vyrobte z tonerů neotřelé výrobky. Pokud potřebujete špetku inspirace, podívejte se s námi na domácí kutily i umělce, kteří přetvořili náplně do tiskáren na různé předměty.

Roboti ze země Cartridge

Roboti z cartrdige, zdroj: Pinterest.com

Nejen děti, ale i muži jsou hraví. Pánové, sedněte si se svými dítky ke stolu, přineste si k němu staré inkoustové náplně a nezbytné náčiní a sestavte z nich vtipné roboty! Užijete si při tom spoustu legrace a děti si budou moct hrát s neotřelými hračkami. Roboti z cartridgí jsou také zajímavou dekorací na kancelářský stůl. Při pohledu na ně se vám zaručeně zlepší nálada.

Ptačí budka z cartridge

Ozdobná ptačí budka z cartridge, zdroj: Pinterest.com

Nepotřebné cartridge najdou své uplatnění také pro malé tvory v přírodě – ptáčky. Šikovní kutilové z nich dokážou stlouct např. ptačí budku, která poslouží ke hnízdění. Jestliže vlastníte zahradu s několika stromy, můžete vyrobit pro každý strom budku z cartridgí v rozličných barvách. Nadšené budou hlavně děti, které rády pozorují dění v přírodě.

Originální držáky fotografií

Držáky fotografií z cartridge, zdroj: Pinterest.com

Máte oblíbené fotografie a je vám líto nechávat je ve fotoalbu? Mějte je neustále na očích! Vezměte do ruky tři cartridge do tiskáren, připevněte na konce kabelů klipsy a zasaďte do nich své milované fotografie. Tato nevšední dekorace se bude skvěle vyjímat v moderním interiéru, dětském pokoji i kanceláři. Fotografie můžete podle nálady obměňovat za jiné.

Stojánek z náplně do tiskárny na kancelářské sponky

Stojánek z náplně do tiskáren na kancelářské potřeby, zdroj: Pinterest.com

Náplně můžete postavit na dětský nebo kancelářský stůl a zapíchnout do nich kancelářské sponky. Pokud máte rádi barvy, můžete do nich ukotvit sponky ve veselých barvách. Takto budete mít sponky pořád při ruce a nebudou se vám válet po stole. Zaručeně vyhrajete první místo za nejvtipnější kancelářský stůl! Lustr z tonerů

Náplně můžete postavit na dětský nebo kancelářský stůl a zapíchnout do nich kancelářské sponky. Pokud máte rádi barvy, můžete do nich ukotvit sponky ve veselých barvách. Takto budete mít sponky pořád při ruce a nebudou se vám válet po stole. Zaručeně vyhrajete první místo za nejvtipnější kancelářský stůl!

Lustr přímo z tiskárny

Lustr z tonerů, zdroj: Trendhunter.com

Náplně do tiskáren mají široké využití. Co takhle vyrobit si z nich stylový barevný lustr? Zavěsit ho můžete do jakékoliv místnosti v domácnosti nebo do své dílny. Tento levný lustr zaujme každou návštěvu a rozzáří ve tmě každý interiér. Příště již budete vědět, co s barevnými náplněmi z inkoustové tiskárny!

Jestliže vás naše tipy zaujaly a chcete si něco podobného vytvořit i u sebe doma, možná narazíte na to, že vám budou chybět některé součástky. Ty si můžete mimo jiné vyrobit na 3D tiskárnách, které se stávají v poslední době nesmírně populární a seženete je za dobrou cenu. Takže hurá na upcycling náplní do tiskáren!

Radka Kelichová

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.