Umělec vyrábí z pneumatik úchvatné plastiky zvířat

Plastiky zvířat, autor: Nkwocha Ernest zdroj: facebook.com/nkwocha.ernest

Nkwocha Ernest je nigerijským umělcem moderní doby. Umělcem a tak trochu sochařem, který pro svou tvorbu využívá netradiční materiály. Použité cyklistické pláště a automobilové pneumatiky. Z nich vyrábí dechberoucí plastiky zvířat. Svou tvorbou upozorňuje na zvyšující se množství odpadu.

Umělec Nkwocha Ernest žije v největším městě Nigérie, v Lagosu, které má šestnáct milionů obyvatel. Aglomeraci sužuje hromadící se odpad, se kterým se Nkwocha rozhodl bojovat. Snaží se odpad využít pro svá umělecká díla.

Z plášťů a pneumatik nejčastěji vyrábí plastiky zvířat. Inspiraci přitom čerpá přímo z materiálu. Například vzor pneumatik mu nedávno připomínal hřbet krokodýla. A díky tomu ztvárnil právě toto zvíře. Jindy mu pneumatiky připomínají čisté svalové šlachy. Tím vznikla krásná plastiky kobylí hlavy.

Pláště jsou pro Nkwocha jako kůže. Symbolizují svrchní část, která spoluvytváří celkový dojem z díla. Dříve, než se ale pustí do samotného vrstvení jednotlivých dílů plášťů, musí si Nkwocha zhotovit kostru. Tu vyrábí svařováním ocelových armatur. Jako podstavce soch mu často slouží staré automobilové disky. Plastiky z pneumatik vystavuje Nkwocha Ernest v místní Nike Art Gallery. Do budoucna by ovšem rád zorganizoval mezinárodní putovní výstavu. Možná v budoucnu jeho dílo spatříme i v Evropě .

Plastiky zvířat, autor: Nkwocha Ernest, zdroj: facebook.com/nkwocha.ernest
Plastiky zvířat, autor: Nkwocha Ernest, zdroj: facebook.com/nkwocha.ernest
Plastiky zvířat, autor: Nkwocha Ernest, zdroj: facebook.com/nkwocha.ernest
O materiál nemá umělec nouzi, zdroj: facebook.com/nkwocha.ernest
Výroba plastik, zdroj: facebook.com/nkwocha.ernest
Reklama

1 KOMENTÁŘ

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..