Tiny House: Bydlení bez hypotéky a s možností cestovat

Tiny House od Bruna Thiéry, zdroj: tinyhousegiantjourney.com
Tiny House od Bruna Thiéry, zdroj: tinyhousegiantjourney.com

Toužíte po bydlení ve vlastním domě? Ale nechcete se svazovat na celý život hypotékou? K tomu rádi cestujete a vlastní bydlení by vás odkázalo na jedno místo? Inspirujte se úchvatnými Tiny House, které nejsou drahé a umožňují cestování bez omezení.

Před časem jste se mohli dočíst o mladém americkém páru, který toužil po jiném způsobu života, než který od nich vyžadovali jejich rodiče, kamarádi a okolí. Více se dozvíte v článku Všeho se vzdali, postavili si mobilní dům a cestují po USA.

Nyní vám přinášíme neméně inspirativní příběh francouze Bruna Thiéry, který tento sen zpřístupňuje i Evropanům.

Tiny House v podání stavitele Bruna Thiéry

Bruno Thiéry je francouzský stavitel, který se před třemi lety rozhodl postavit svůj první dům na kolečkách, známý jako Tiny House. Pozval si na pomoc kamaráda Yvana Saint-Jours, který se zabývá environmentálním způsobem bydlení. Slovo dalo slovo a oba dali se do práce.

Cílem Bruna je zpřístupnit malé mobilní domy Evropanům, kteří touží po vlastním bydlení, a přesto se nechtějí svázat úvěry a také jedním místem bydlení. S mobilními Tiny House totiž můžete cestovat, kdekoliv si budete přát.

Bruno Thiéry se svým domem, zdroj: tinyhousegiantjourney.com
Bruno Thiéry se svým domem, zdroj: tinyhousegiantjourney.com

Netradiční bydlení bez hypotéky a s možností cestovat

Tiny House je koncept bydlení s minimálními nároky na věci, které stejně k životu nepotřebujeme. A proto se do malého domu vejde vše, co potřebujeme pro spokojený život. V domě je koupelna s WC, kuchyň, i ložnice. Dům má dokonce svou předzahrádku.

Aby mohl být dům přepravován za osobním automobilem, musí se vejít do hmotnosti 3,5 tun. Což je hodně omezující, ale ne nepřekonatelný faktor. Bruno jako základnu používá lodní přívěsy. Podle některých předpisů evropských zemí navíc musí být zatížení přívěsu odstranitelné. I tyto je u Tiny House možné. Celou stavbu lze jeřábem, případně vysokozdvižným vozíkem sundat.

 I sny se mohou stát skutečností

Bruno Thiéry již pro své zákazníky postavil více než 15 malých mobilních domů a pomáhá lidem plnit jejich sny.

Určitě vás zajímá samotná cena. Za Tiny House na kolečkách nezaplatíte, jako za jiné moderní mobilní domy. Ceny těchto přírodních domů totiž začínají na 20 000 Eur, tedy okolo 540 000 Kč. A to je lákavou příležitostí jak spojit bydlení ve vlastním a přitom stále poznávat nová místa.

Více se o Brunovi dozvíte ve videu a facebookových a internetových stránkách.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..