Home / Společnost / Tento týden probíhá osvětová kampaň Zero Waste Week

Tento týden probíhá osvětová kampaň Zero Waste Week

zdroj: www.pixabay.com
zdroj: www.pixabay.com

První zářijové pondělí odstartoval již osmý ročník mezinárodní kampaně Zero Waste Week. Akce potrvá pět dní a jejím je cílem motivovat společnost k snížení produkce odpadu.

Posláním  Zero Waste je životní styl, který redukuje množství produkovaného odpadu. Hlavní popularizátorkou je Američanka Bea Johnson, která ve své domácnosti vyprodukuje za jeden rok pouze jednu sklenici odpadu. Více se jsme o tématu Zero Waste psali ve článku Zero Waste proti plýtvání se zdroji a Bea Johnson přednášela v Praze.

Pokud ani vám není lhostejné, kolik vyhodíte jednorázových obalů, spotřebujete igelitových sáčků a celkově vyprodukujete odpadu, můžete to nyní změnit.

Právě v těchto dnech totiž probíhá osvětová kampaň Zero Waste Week, která upozorňuje na vliv odpadků na životní prostředí. V rámci kampaně se zároveň dozvíte jak efektivně snižovat svou „odpadovou stopu“. 

Všichni, kdo se zapojí do probíhajícího Zerou Waste týdne získají rady a tipy, jak správně využívat své domácí obaly a efektivně hospodařit s minimem produkovaného odpadu. Do kampaně se můžete zapojit na oficiálních stránkách Zero Waste Week.

Zero Waste Week je proto ideální příležitostí, jak začít měnit svůj životní styl.

Tip

Expert na odpady říká: Větší odpovědnost musí převzít výrobci

Většina odpadu, která končí na skládkách lze ještě využít. V České republice recyklujeme přibližně 24 % …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.