Tento týden probíhá osvětová kampaň Zero Waste Week

zdroj: www.pixabay.com
zdroj: www.pixabay.com

První zářijové pondělí odstartoval již osmý ročník mezinárodní kampaně Zero Waste Week. Akce potrvá pět dní a jejím je cílem motivovat společnost k snížení produkce odpadu.

Posláním  Zero Waste je životní styl, který redukuje množství produkovaného odpadu. Hlavní popularizátorkou je Američanka Bea Johnson, která ve své domácnosti vyprodukuje za jeden rok pouze jednu sklenici odpadu. Více se jsme o tématu Zero Waste psali ve článku Zero Waste proti plýtvání se zdroji a Bea Johnson přednášela v Praze.

Pokud ani vám není lhostejné, kolik vyhodíte jednorázových obalů, spotřebujete igelitových sáčků a celkově vyprodukujete odpadu, můžete to nyní změnit.

Právě v těchto dnech totiž probíhá osvětová kampaň Zero Waste Week, která upozorňuje na vliv odpadků na životní prostředí. V rámci kampaně se zároveň dozvíte jak efektivně snižovat svou „odpadovou stopu“. 

Všichni, kdo se zapojí do probíhajícího Zerou Waste týdne získají rady a tipy, jak správně využívat své domácí obaly a efektivně hospodařit s minimem produkovaného odpadu. Do kampaně se můžete zapojit na oficiálních stránkách Zero Waste Week.

Zero Waste Week je proto ideální příležitostí, jak začít měnit svůj životní styl.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..