Správná organizace nářadí zvyšuje efektivitu práce. Jak nářadí uspořádat?

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Základem efektivní práce je pořádek a správná organizace nářadí, šroubků, matek a dalších dílenských drobností. Chaos v nářadí totiž přináší zdlouhavé minuty při hledání správného šroubováku, klíče nebo vrtáku. Proto pracujte efektivně a neztrácejte čas při hledání nářadí. Poradíme, jak si nářadí v dílně zorganizovat.

Základní vybavení uložte do boxu na nářadí

Nepostradatelným prvkem pro organizaci základního vybavení jsou boxy na nářadí, do kterých uložíte vše potřebné. Od základního nářadí v podobě kombinaček, odlamovacího nože, několika šroubováků a kladiva až po drobný sortiment vrutů, hmoždinek, skobiček a izolepy. Výhodou je, že kufr na nářadí je přenosný. Cestujete-li na chatu, nebo na pomoc kamarádovi, kterému nářadí zrovna schází, stačí kufr popadnout a vyrazit.

Zároveň box na nářadí představuje ryze praktickou věc. Minimálně jednu pohotovostní sadu základního nářadí uloženého v boxu by měl mít každý kutil. Usnadní totiž balení potřebného vybavení nutného pro práci mimo dílnu.

Které nářadí nesmí scházet?

Pokud si vybavujete dílnu od základu a nechce se vám kupovat jednotlivé kusy výbavy, nabízí se již zkompletované sady nářadí. Ty zahrnují veškeré základní vybavení v jednom balení. Sada nářadí je navíc uložená v praktickém kufru. Tudíž nebudete muset řešit uložení výbavy.

Vybavení ostatním nářadím se pak odvíjí od pracovních činností, které nejčastěji v dílně realizujeme. Ať už je to hobby truhlařina, svařování kovů nebo pájení elektronických obvodů, většina z nás sortiment svého vybavení neustále rozšiřuje. Žádný kutil se ale neobejde bez vrtačky, aku šroubováku a dalších nástrojů. Skvělou inspiraci poskytne elektrické Stanley nářadí. Výhodou je, že toto nářadí je většinou uloženo ve svých vlastních kufrech. Uskladnění proto nebude činit žádný problém.

Přehlednou organizaci poskytnou dílenské vozíky

Kromě organizace vybavení v boxech na nářadí jsou praktickými pomocníky dílenské vozíky. V jejich zásuvkách totiž přehledně uložíte imbusové a ráčnové klíče, šroubováky, gola sady a další nepostradatelné vybavení. Vozíky jsou navíc na kolečkách, tudíž je lze pohodlně přemísťovat po dílně.

V uspořádání šroubků, vrutů, matiček, těsnění a dalších drobných věcí pomohou praktické organizéry. Ty existují jak kufříkové, tak zásuvkové pro umístění na zeď.

Kdy nářadí pověsit na zeď?

K efektivní práci pomáhá, když je nejdůležitější vybavení vždy po ruce. Z tohoto důvodu není od věci nejpoužívanější nářadí pověsit na zeď, respektive na dřevotřískovou desku. Na desku můžete pověsit jak rozměrnější vodováhu, tak i sadu klíčů nebo šroubováků.

Závěrem nezapomínejte, že není přímo důležité, jestli budete mít nářadí seřazeno v boxech, dílenském stolu, nebo pověšené na zdi. Co však důležité je, abyste se v rozvržení dobře orientovali a věděli jste, kde a co hledat. Díky tomu se budete moct plně soustředit na práci.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..