Skupina žilinských nadšenců dává nový smysl odpadu

Výtvarná skupina Pure Junk, zdroj: purejunk.sk

Ze slovenské Žiliny pochází skupina mladých lidí, kteří dávají nový smysl odpadu. Říkají si Pure Junk a zabývají se především recyklací nábytku, nad nímž už by většina lidí zlomila hůl, a vyrábějí úžasné kousky.

Maja, Miňo, Mičko a Maťo jsou čtyři nadšenci, kteří se rozhodli, že je uživí upcycling. A tak se i stalo. Pro klienty, a to i ty firemní, vymýšlejí řešení na míru, k jejichž výrobě používají materiál, který by jinak s největší pravděpodobností končil na skládce.

Na svých webových stránkách píšou, že jenom na Slovensku se za jediný rok vytvoří 1,4 milionu tun odpadu, jenže z tohoto neuvěřitelného množství se recykluje pouhé jedno procento. Pure Junk tak propojují design, funkčnost a kreativitu a starým věcem vdechují nový život.

Skupina se ovšem nezaměřuje pouze na výrobu jednotlivých kousků nábytku na míru, ale i na komplexní řešení interiérů především pro podniky. Navrhli například několik kaváren.

Pure Junk původně vznikl jako jeden z projektů na akci StartUP Weekend v Žilině roku 2014. Postupem času začala být skupina v okolí víc vidět, a protože jejich práce dává smysl nejen jim, ale i jejich klientům, o zakázky nemají nouzi.

Zachráněná skříňka z dílny Pure Junk, zdroj: Facebook – Pure Junk Design
Reklama

3 KOMENTÁŘE

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..