Ruskou skládku střeží desítky rytířů vyrobených z odpadu

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Skládka v ruském Irkutsku se stala turistickým lákadlem. Její šéf totiž před deseti lety začal z odpadu vyrábět umělecká díla.

Vchod na irkutskou skládku střeží desítky rytířů na koních. Mnozí na příchozí návštěvníky shlíží také ze strážních věží. Nejedná se však o historické artefakty. Rytíři v brnění jsou vyrobeni z praček, kovových rámů židlí, žehliček a z dalšího kovového odpadu. Uvnitř skládky, která je turistům přístupná zdarma, návštěvníci dále naleznout celou řadu terminátorů, filmového predátora a další filmové postavy. Mezi vyrobenými uměleckými díly jsou také sbírky starých šicích strojů, polaroidů, lustrů a dalších věcí, které se na skládce vyskytly.

Za netradičním uměním z odpadu, stejně jako za sbírkou starých věcí stojí vedoucí irkutské skládky Alexandr Rastorgjev. „Nikdy nám nepomáhali žádní sochaři nebo umělci, a nikdy ani nebudou. Je to práce lidí, kteří zde pracují, a kteří si přáli pomoct. Když člověk něco dělá od srdce, promítne se to do výsledku,“ vysvětluje Rastorgjev. Alexandr Rastorgjev odhaduje, že v muzejní části je vystaveno přibližně tisíc exponátů.

Místo nyní více než skládku připomíná středověké opevnění. Přesto skládka stále plní svůj účel. Pravidelně je na skládku svážen odpad z okolí. K tomu skládku navštěvují turisté, které láká recyklace, znovuvyužití odpadu i početná sbírka starých exponátů.

Reklama

1 KOMENTÁŘ

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..