Retro kola z dílny Alexe Erdmana

Alex Erdman, zdroj: okolokol.blogspot.cz
Alex Erdman, zdroj: okolokol.blogspot.cz

Myslíte si, že stará kola patří na šrotiště? Pak jste na omylu. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, staré bicykly ještě dovedou parádně posloužit. A hlavně, pokud si s nimi dáte práci, pak vypadají naprosto stylově. A právě touha se odlišit a důraz na individuální osobní styl udělal z renovovaných bicyklů hit, který v našich městech můžeme vídat stále častěji.

Stará Eska, Favorit, Liberta nebo Ukrajina se tak rázem mohou stát nejen alternativním dopravním prostředkem, ale také doplňkem vaší image. Důkazem je toho Alex Erdman, který vysloužilé bicykly opět vrací na cesty. A co víc, jeho moderně renovovaná jízdní kola vypadají, jako by přímo sjela z výrobní linky.

zdroj: okolokol.blogspot.cz
zdroj: okolokol.blogspot.cz

Má to však háček. Tak stylová, urbanisticky moderní a osobitá jízdní kola žádný velkovýrobce nevyrábí. Vše je dílem šikovných rukou Alexe.

Alexovi v renovaci a tvorbě pomáhá přítelkyně Katka, která spravuje blog, Facebook a vymýšlí náměty na styling fotografií. „S Katkou dohromady vybíráme barevné kombinace, zároveň mi pomáhá montovat a obecně všechnu práci děláme společně,“ dodává Alex.

O společné práci Alexe a Katky a jejich nádherně opravených bicyklech se dočtete na blogu okolokol.

Podmanivá jízda, kterou na horském kole nezažijete

Vysloužilé bicykly kromě výjimečného stylu mají ještě jednu výhodu. Tou je nebývale pohodlná jízda a zvláštní radost ze samotné jízdy, která se naprosto liší od cestování na moderních horských kolech. Při jízdě na bicyklu z minulého století si vychutnáte pohodlný posed s rovnými zády, k jehož komfortu přispívá mnohdy léty dobře vytvarované kožené sedlo a velké balónové pláště, které zajišťují dostatečné odpružení. Naprosto podmanivá je také jízda s mírně prohnutými vlaštovčími řidítky. Díky této kombinaci si vychutnáte brouzdání krajinou, na klasických strojích, na kterých cestovali naši předkové.

Staronová kola z dílny Alexe Erdmana

1
zdroj: okolokol.blogspot.cz
3
zdroj: okolokol.blogspot.cz
4
zdroj: okolokol.blogspot.cz
5
zdroj: okolokol.blogspot.cz
6
zdroj: okolokol.blogspot.cz
8
zdroj: okolokol.blogspot.cz
Reklama

1 KOMENTÁŘ

  1. […] A jelikož jsou lidé šikovní, stále přicházejí na nejrůznější nápady, jak efektivně využít nefunkční produkty. Nejdná se pouze o nefunkční produkty, ale také o záchranu staré poctivá práce, ke které patří například renovace jízdních kol, kterou se zabývá mladý student Alex Erdman. Podívejte se jak stará kola mohou krásně vypadat v článku Retro kola z dílny Alexe Erdmana. […]

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..