Home / Dílna / Retro kola z dílny Alexe Erdmana

Retro kola z dílny Alexe Erdmana

Alex Erdman, zdroj: okolokol.blogspot.cz
Alex Erdman, zdroj: okolokol.blogspot.cz

Myslíte si, že stará kola patří na šrotiště? Pak jste na omylu. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, staré bicykly ještě dovedou ještě posloužit. A hlavně, pokud si s nimi dáte práci, pak vypadají naprosto stylově. A právě touha se odlišit a důraz na individuální osobní styl udělal z renovovaných bicyklů hit, který v našich městech můžeme vídat stále častěji.

Stará Eska, Favorit, Liberta nebo Ukrajina se tak rázem mohou stát nejen alternativním dopravním prostředkem, ale také doplňkem vaší image. Důkazem je toho Alex Erdman, který vysloužilé bicykly opět vrací na cesty. A co víc, jeho moderně renovovaná jízdní kola vypadají, jako by přímo sjela z výrobní linky.

zdroj: okolokol.blogspot.cz
zdroj: okolokol.blogspot.cz

Má to však háček. Tak stylová, urbanisticky moderní a osobitá jízdní kola žádný velkovýrobce nevyrábí. Vše je dílem šikovných rukou Alexe.

Alexovi v renovaci a tvorbě pomáhá přítelkyně Katka, která spravuje blog, Facebook a vymýšlí náměty na styling fotografií. „S Katkou dohromady vybíráme barevné kombinace, zároveň mi pomáhá montovat a obecně všechnu práci děláme společně,“ dodává Alex.

O společné práci Alexe a Katky a jejich nádherně opravených bicyklech se dočtete na blogu okolokol. Módu retro bicyklů pak Alex Erdman více přibližuje ve článku Student přetváří vraky na elegantní bicykly.

 

Podmanivá jízda, kterou na horském kole nezažijete

Vysloužilé bicykly kromě výjimečného stylu mají ještě jednu výhodu. Tou je nebývale pohodlná jízda a zvláštní radost ze samotné jízdy, která se naprosto liší od cestování na moderních horských kolech. Při jízdě na bicyklu z minulého století si vychutnáte pohodlný posed s rovnými zády, k jehož komfortu přispívá mnohdy léty dobře vytvarované kožené sedlo a velké balónové pláště, které zajišťují dostatečné odpružení. Naprosto podmanivá je také jízdy s mírně prohnutými vlaštovčími řidítky. Díky této kombinaci si vychutnáte brouzdání krajinou, na klasických strojích, na kterých cestovali naši předkové.

 

Staronová kola z dílny Alexe Erdmana

1
zdroj: okolokol.blogspot.cz
3
zdroj: okolokol.blogspot.cz
4
zdroj: okolokol.blogspot.cz
5
zdroj: okolokol.blogspot.cz
6
zdroj: okolokol.blogspot.cz
8
zdroj: okolokol.blogspot.cz

Tip

Veřejné dílny vzdělávají a poskytují prostor k tvorbě: Získejte přehled o všech veřejných dílnách v ČR

Veřejné, svépomocné nebo DIY dílny. Tak se dnes označují místa, kam může přijít každý, kdo …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.