Postavte si z dodávky karavan!

Dodávka Volkswagen, ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Možná taky patříte k těm, kteří si celý život přáli vlastní karavan, ale z nějakého důvodu si ho dodnes nemohli dovolit. Máme pro vás nápad, jak svoje náklady snížit na minimum.

Ten nápad spočívá v přestavbě daleko levnější „civilní“ dodávky, kterou už buďto vlastníte, nebo ji za pár desítek tisíc ojetou koupíte. Přitom karavan ve srovnatelném stavu a ze srovnatelného roku by vás mohl vyjít i násobně dráž. Výhodou běžné dodávky je pak kromě ceny její relativní nenápadnost, kdy její nový účel prozradí většinou jen střešní okna, která ale zavřená z běžného úhlu stejně uvidí jen cvičené oko. Což je důležité i z hlediska bezpečnosti.

Nás ale zajímá především ten „upcyklovací“ rozměr věci, tedy povýšení klasické dodávky na novou úroveň využití. Kromě toho se zde u těch, kteří se skutečně pustí do díla, nejspíše dostaví příjemný pocit z dobře vykonané práce, a to i proto, že přestavba dodávky je přece jenom trochu náročnější projekt než přivrtání poličky nebo oprava kapajícího kohoutku.

Pokud jde o samotnou realizaci, zde je postup včetně návrhu zcela na vaší fantazii, případně můžete využít zkušeností svých předchůdců, kteří o svých projektech často minimálně napsali blog, ale na YouTube naleznete i hodně videí více či méně povedených projektů v češtině i v angličtině, případně v jiných jazycích. Ideální je samozřejmě z hlediska ekologie používat co nejméně plastů a co nejvíce recyklovaných materiálů, například obligátních palet na obložení, postele či kuchyňské skříňky.

Ale pozor! Váš nový karavan musí splňovat poměrně dost legislativních podmínek a celá přestavba musí být schválená úřady. Jde o poměrně krkolomný postup, jehož popis je nad rámec tohoto článku, ale jeho docela dobré vysvětlení celého procesu naleznete na internetu.

 

Reklama

2 KOMENTÁŘE

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..