O řetězu aneb jak z chladného kovu udělat designové kousky

Vyhodit staré a na první pohled již nepoužitelné řetězy umí každý, jenže vyrobit z nich designové a funkční dekorace, nábytek či jiné předměty už je docela kumšt, kterého se zhostí jen málokdo. Šikovné české ručičky si však poradí se vším a důkazem tomu jsou webové stránky oretezu.cz.

Upcyklace se dostává na výsluní v mnoha oborech a jedním z nich je právě i zpracování řetězu. Vdechnout řetězům nový život se rozhodl jeden český umělec, který pro mnohé již staré a nepoužitelné řetězy přeměnil na desingový a především užitný předmět.

Zdroj: Oretezu.cz
Zdroj: Oretezu.cz

Odkud řetězy pochází?

Každý předmět má svůj příběh, a to díky řetězům, které sloužily v docích a v přístavištích při manipulaci s kontejnery, pomáhaly v průmyslové výrobě a za svůj život přenesly tisíce tun. Řetězy toho mnoho prožily a v přítomnosti dalších lidí v jiné podobě stále mohou ještě prožít, ovšem tentokrát jako umělecké předměty s designovými prvky a hlavně s velkou dávkou originality.

Na fotografiích vidíte, že kovový řetěz už dávno není něčím, co v interiéru či exteriéru nemá co dělat. Ač předměty v sobě stále nezapřou svou industriální podobu, okolí přesto zkrášlí dokonale.

Zdroj: Oretezu.cz

Zdroj: Oretezu.cz

Zdroj: Oretezu.cz

Zdroj: Oretezu.cz

Zdroj: Oretezu.cz

Zdroj: Oretezu.cz

Zdroj: Oretezu.cz

Zdroj: Oretezu.cz

Zdroj: www.oretezu.cz

Ať už tak toužíte po originálních barových židličkách, lampě na příjezdovou cestu k vašemu domu nebo prostě jen po něčem, co nikdo nemá, pak stačí zakázku zadat a návrh a realizaci již nechat na zkušených. I chladné řetězy si zaslouží díky upcyklaci žít dál a vdechnout nový směr našemu bydlení.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..