Nepotopitelná klíčenka či obal na flash disk aneb Jak využít korkové zátky?

Korkový obal na flash disk, zdroj: easymedia.com

Máte v oblibě kvalitní víno či sekt a chcete mít památku na váš oblíbený ročník? Inspirujte se, jaké praktické vychytávky z korkové zátky vyrobit.

Korkové zátky představují jedinečný přírodní materiál. Nejvíce světové produkce korku pochází z Portugalska a Španělska. Roční produkce dosahuje až 340 tun korku ročně. Korek se získává odřezáváním stromové kůry dubu korkového či korkovníku amurského. Po jejím odřezání trvá 9 až 15 let, než kůra opět doroste a je možné ji seříznout. Proto, až se vám do ruky dostane korková zátka, nemusí nutně skončit na skládce. Korek můžete dál zužitkovat.

Korkový USB disk

Jednoduchým vyříznutím otvoru lze ze zátky vyrobit originální pouzdro na flash disk. Kromě svého designu plní korkové tělo také ochrannou funkci. Korek totiž velmi dobře tlumí nárazy. Díky tomu se nestane, že se flash disk mechanicky poškodí například pádem či nárazem.

Nepotopitelná klíčenka

Přidáním háčku s klíčenkovým kolečkem doslova během pár vteřin vyrobíte z korkové zátky praktickou klíčenku. Jste-li vodní živel, pak výhodou je, že s korkovou klíčenkou nebudete muset lovit klíče na dně bazénu. Korek totiž slouží jako mini bójka. Na hladině plave.

Mini květináč

Zátky poslouží také jako mini květináče pro pěstování sukulentů. Stačí do zátky vyvrtat díru, naplnit substrátem a zasadit řízek sukulentu. Takto připravený mini květináč lze pomocí magnetu připnout například na lednici.

Více inspirace naleznete ve fotogalerii.

Ozdobné klíčenky, zdroj: etsy.com
Mini korkový květináč na sukulenty, zdroj: designspiraton.com
LED svítidlo z korkových zátek, zdroj: likecool.com
Designové značkovače, zdroj: craftgawker.com
Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..