Mileniály láká kempování. V Severní Americe vzrostl počet táborníků o 72 %

Kempování, zdroj: pixabay.com

V Severní Americe zažívá pomyslnou renesanci kempování a pobyt v přírodě. Aktuální severoamerická zpráva o kempování uvádí, že počet lidí, kteří tráví volný čas kempováním, vzrostl za posledních pět let o 72 %.

Kempy v Kanadě a Spojených státech amerických za posledních pět let navštívilo o 7 milionů uživatelů více než v předešlém období. Podle autorů zprávy o kempování v Severní Americe pobyt v přírodě nejvíce láká generaci mileniálů.

A proč americké mileniály láká kempování? Nejčastěji udávaným důvodem byl aspekt být blíž k přírodě. Podle autorů zprávy to zřejmě souvisí s větší ekologickou empatií mladé generace i s návratem lidstva k přírodě. Dalšími důvody, proč mladá generace vyráží kempovat, bylo narození dětí a inspirace na sociálních sítích, na kterých viděli tábořit své známé.

Poptávka roste napříč všemi segmenty ubytování v přírodě. Největší zájem je o stanování. Zvyšuje se ale také počet chatařů, karavanistů a osob, které přitahuje glamping neboli ubytování v luxusních stanech.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..