Máte po rekonstrukci sklep plný lišt? Využijte je k dekoraci

Zdroj: Pinterest.com

Rekonstruovali jste dům a nyní se přebíráte všemožným zbylým materiálem? Ať člověk počítá, jak počítá, plánuje, jak plánuje, stejně se bez „odpadu“ při modernizaci bydlení neobejde. Obvykle tak po rekonstrukci sklepy překypují cihlami, omítkou, sádrou, barvou, podlahovou krytinou, lištami a dalším stavebním materiálem. Nic z toho rozhodně nevyhazujte, vše se dá zužitkovat, a to nejen k primárnímu účelu. Pojďme se podívat, co třeba se zbylými lištami.

Podlahové lišty jsou skvělým pomocníkem tehdy, když podlaha se stěnou nelícuje nebo když potřebujeme zakrýt nevzhledné kabely. V takovém případě dokážou lišty opravdu divy.

Ne každý se ale v domácnosti spokojí jen s podlahovými lištami, čím dál oblíbenější jsou i stropní polystyrenové a polyuretanové lišty, které zútulní bydlení. Stejně tak estetickou záležitostí jsou nejrůznější dekorační lišty, jako jsou spirálovité nebo perličkové, a zapomenout nesmíme ani na dřevěné římsy pro kuchyňské linky nebo třeba krbové lišty.

Ano, druhů lišt je celá řada, co tedy s nimi, když vám po rekonstrukci zbylo od každého typu kousek? Využít je můžete jako poličky do koupelny na kosmetiku, do obýváku na fotografie nebo do dětského pokoje na knížky. Ti, kteří poliček mají po bytě už dost, mohou z lišt udělat funkční a zároveň estetickou záležitost v podobě botníku nebo s nimi obložit televizi na stěně a schovat tak přebytečné kabely.

Zdroj: Pinterest.com

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..