Kde hledat recenze na ekologicky šetrné produkty?

Ekologicky šetrné produkty Econea, zdroj: ecoblog.cz

Není vám lhostejný stav životního prostředí? Přejete si snížit svou ekologickou stopu? Rádi byste přispěli k zlepšení životního prostředí? Pak můžete začít jednoduchou změnou v nákupním chování. Poradíme, jak šetrně nakupovat, podle čeho vybírat ekologicky šetrné produkty, a kde najít recenze na ekologické produkty.

Proč využívat výrobky z trvale udržitelné produkce?

Konzumní způsob života představuje obrovskou zátěž pro životní prostředí. Jednorázové obaly, dovoz potravin z jiných kontinentů, kosmetické přípravky s obsahem mikroplastů či plýtvání s potravinami. Tyto a další faktory stojí za zvýšenou produkcí odpadů, vyššími emisemi i celkovou neefektivitou spotřeby, která se negativně promítá do životního prostředí a ovlivňuje kvalitu přírodních zdrojů, které nejsou nevyčerpatelné. Změnou některých nákupních návyků lze přitom planetě výrazně odlehčit.

Začít můžeme každý u sebe po malých krůčcích

Pozitivní zprávou je, že ke zdraví naší planety může přispět každý z nás. Přitom začít můžeme rovnou u sebe. Nechtějte rovnou změnit svůj životní styl o 180o. Namísto toho začněte po malých krůčcích. Nejdříve se zamyslete, bez čeho se ve svém nákupním chování obejdete?

Například igelitové sáčky pro jednorázové přinesení pečiva či ovoce z obchodu lehce nahradí látkové pytlíky na potraviny. Obdobné platí u nákupních tašek. Do obchodu si vždy noste svou nákupní tašku. Přitom již tolik nezáleží, jestli je taška látková, z recyklovaných materiálů nebo igelitová z vašich starších zásob. Důležité je využít nákupní tašky opakovaně, na maximum a do konce svého životního cyklu.

Jakmile zvládnete tento naprosto základní krok, můžete pokračovat další metou, kterou představuje nakupování do vlastních obalů. Do vlastních obalů lze nakupovat potraviny, koření, mouku, ale také drogistické zboží. K tomu jsou určeny nejen speciální bezobalové obchody. Nákup čistících a pracích prostředků již umožňují i některé pobočky drogérií.

Vybírejte si produkty, které skutečně budete používat

S ekologicky šetrným nakupováním začněte postupně. Z počátku si vybírejte produkty, které budete skutečně používat. Vedle látkových pytlíků a tašek například využijete láhev na vodu Retap, která je vyráběna v České republice. Láhev na vodu je vhodná do školy, do zaměstnání, pro maminky i na sportovní aktivity. O výhodách lahve na vodu Retap se dočtete v této recenzi.

Pokud začnete přemýšlet o původu a složení průmyslově vyráběných produktů, sami brzy začnete uvažovat, zda existují podobné produkty vyráběné udržitelným způsobem. Po čase tak běžný peeling s mikroplasty nahradíte ekologickou kosmetikou a běžné čisticí prostředky vyměníte za ekologicky šetrné produkty například od českého výrobce Tierra Verde.

Kde hledat recenze na ekologicky šetrné produkty?

Výběr ekologických produktů a zboží vyráběného udržitelným způsobem není jednoduchý. Na populární ekologické vlně se totiž nese mnoho značek, které o ekologickou udržitelnost pouze opírají svůj marketing.

S důvěrným poznáním ekologicky šetrných produktů i jejich značek pomůže portál ecoblog.cz, který přináší recenze na ekologicky šetrné produkty Econea, tipy na zero waste domácnost, rady pro nastartování ekologické domácnosti i zkušenosti se zdravou výživou Vitalvibe. Portál ecoblog.cz se navíc opírá o české producenty a prodejce výrobků z trvale udržitelných zdrojů.

Vykročte k lepšímu životu a zdravější planetě. Začít můžeme každý u sebe.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..