Jak 3D tisk pomáhá zefektivňovat výrobu? A k čemu se technologie 3D tisku využívají ve zdravotnictví?

Obal protézy zhotovený 3D tiskem, foto: ART4LEG, zdroj: 3Dees.cz

Podnikáte a vyvíjíte svůj vlastní produkt? Potřebujete vyrobit prototyp výrobku? Nebo sháníte specifické díly a součástky, jejichž výroba je technicky příliš složitá? Pak využijte moderní technologie 3D tisku. Inspirujte se, v čem 3D tisk Praha pomáhá vyvíjet nové produkty a zefektivňovat výrobní procesy. Závěrem poradíme, kde získat potřebné informace pro výrobu 3D dílů i implementaci 3D tisku do výroby.

Co to je 3D tisk?

Technologie 3D tisku spočívá v postupném vrstvení materiálu, nejčastěji plastu, ze kterého vzniká výrobek. 3D tisk ve své podstatě umožňuje z počítačových modelů vytvořit trojrozměrný model. Mezi veřejností jsou nejznámější stolní 3D tiskárny. V průmyslu, ale i například i ve zdravotnictví se začínají využívat profesionální 3D tiskárny, které přispívají k technologickému vývoji, zrychlení výrobních procesů či zlepšení edukačních procesů.

Co zvládnou moderní 3D tiskárny?

Nejnovější průmyslové 3D tiskárny nevyrábí pouze modely a prototypy výrobků, ale i finální a funkční díly. Jejich kvalita je přitom srovnatelná s konvenční výrobou za pomoci vstřikování plastů. Předností 3D tisku je skutečnost, že na rozdíl od konvenčního vstřikování a obrábění plastů lze s pomocí 3D tisku vyrobit konstrukčně složité výrobky.  

Z pohledu trvale udržitelné výroby je dobrou zprávou, že moderní tiskárny nevytváří při výrobě žádný odpad. Některá zařízení totiž umožňují výrobní přebytky a odpadový materiál automaticky navrátit zpět do výroby.

Marketingový obal s doplňkem vyrobeným 3D tiskem, zdroj: 3Dees.cz

3D technologie zefektivňují výrobu

Prostřednictvím 3D tisku lze vyrábět stovky kusů tvarově složitých dílů. V praxi může sloužit 3D tisk takřka ve všem průmyslových oborech. Již nyní se trojrozměrným tiskem vyrábí díly na jízdní kola, marketingové produkty, nejrůznější kryty, ochranné přilby pro děti nebo obruby dioptrických brýlí.

Zařazením 3D tiskáren totiž může dojít k vynechání několika technologických kroků, kterých by bylo zapotřebí dodržet při konvenční výrobě. Díky tomu má technologie významný podíl na průmyslové inovaci a zefektivnění výrobních postupů.

Jak 3D tisk pomáhá ve zdravotnictví?

Kromě ryze průmyslových odvětví technologie 3D tisku posouvají hranice ve zdravotnictví. Na 3D tiskárnách se vyrábí protetické pomůcky, vnější obaly na umělé náhrady končetin, formy pro rovnátka, díly pro lékařské nástroje i modely orgánů. Například zmíněné modely orgánů slouží jak pro vzdělávání mediků, tak i samotným lékařům pro určení konkrétních chirurgických postupů.

Model srdce anonymního pacienta, foto: 3Dees.cz

Využijte tisk komponentů i seznámení s technologií 3D tisku

Přejete si získat více informací o 3D tisku? Potřebujete vytisknout prototypy i funkční výrobky? Rádi byste technologii 3D tisku implementovali do výroby? Pak využijte 3D tisk, vzdělávací přednášky i seznámení s nejmodernějšími tiskárnami, které nabízí inovační společnost 3Dees Industries s.r.o. Zároveň se seznámíte s materiály pro 3D tisk i hotovými projekty. Získejte konkurenční výhodu a seznamte se využitím moderních technologií.

Sortiment vyrobený 3D tiskem, zdroj: 3Dees.cz
Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..