Francouzská vláda zvažuje zákaz ničení neprodaného zboží

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Francouzská vláda letos jako asi vůbec první na světě začala zvažovat, že zakáže cílenou destrukci neprodaného nepotravinového zboží, kterého se podle odhadů jen v zemi galského kohouta zničí přibližně za více než 650 milionů eur, necelých 17 miliard korun.

Přiznejme si to, je poněkud smutné, že výrobci, distributoři a prodejci čehokoliv přestanou ničit neprodané zboží až na základě drakonických hrozeb nátlaku ze strany státu.

Francouzské prodejny s plochou nad 400 m čtverečních nemohou pod hrozbou vysokých pokut vyhazovat potraviny na základě nyní platné legislativy. Namísto toho je musejí odevzdávat charitativním a neziskovým organizacím.

Podle francouzského premiéra Édouarda Philippa by zákon zabraňující ničení nepotravinového zboží mohl začít platit nejdříve v roce 2021, nejpozději pak o dva roky později.

Loni způsobila pozdvižení britská značka Burberry, která přiznala, že spálila svoje zboží v hodnotě více než 28 milionů liber, přibližně 789 milionů korun, kvůli tomu, aby se nedostalo do rukou potenciálním falšovatelům.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..