Druhý život vyřazených letadel. Stal se z nich úchvatný letecký nábytek

Stůl z letecké vrtule, zdroj: nextluxury.com

Patříte k leteckým nadšencům? Pak raději nepokračujte ve čtení. Interiérové doplňky, které zde uvidíte, totiž budete chtít mít doma.

Napadla vás někdy otázka, co se děje s vyřazenými letadly? Ve velmi výjimečných případech se stanou exponátem v leteckém muzeu. V druhém případě jsou ale letadla rozebrána na jednotlivé součástky, z nichž některé jsou rozprodány, jiné repasovány a zbytek dílů putuje k recyklaci. Drak letounu je zpravidla demontován a prodán do sběru kovových surovin.

Ještě ale existuje třetí možnost, která je pro opravdu zapálené aviatiky, bytové designéry a umělce. Tím je upcyklace leteckých dílů. Člověk by na první pohled ani neřekl, že z leteckých dílů lze vyrobit originální interiérové doplňky.

Nejčastěji využívanými díly jsou vrtule a vrtulové kužely, ze kterých letečtí nadšenci vyrábí skvostné stoly či barové židličky. Skvěle poslouží také vyřazená letecká křesla, ze kterých lze v jejich druhém životě zhotovit netradiční sedací soupravu.

Využít lze i boční trup s okýnky. Z těch parta designérů vyrobila letecká bar. A k čemu byste řekli, že mohou sloužit vyřazené páky ovládání tahu motorů? Možností je spousta. Skvěle se hodí například jako pípa pivního výčepu. Ovšem nejkrásnějšími interiérovými kousky jsou stoly vyrobené z profilů křídel. Pouhá slova nestačí, podívejte se do fotagalerie.

Stůl z profilu křídla, zdroj: pinterest.com
Stůl z letecké vrtule, zdroj: nextluxury.com
Stůl z letecké vrtule, zdroj: nextluxury.com
Stůl z profilu křídla, zdroj: nextluxury.com
Barový stůl z leteckého trupu, zdroj: pinterest.com
Barový stůl z leteckého trupu, zdroj: nextluxury.com
Vyřazená letecká sedadla poslouží v bytovém designu, zdroj: pinterest.com
Letecké zátiší, zdroj: unjenesaisquo-deco.fr
Barová stolička z vrtulí a výčep s pákou ovládání tahu motoru, zdroj: pinterest.com
Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..