Co nahradí plastová brčka?

Co nahradí plastová brčka? zdroj: pixabay.com

Limonády, ledovou kávu či míchané nápoje pije přes brčko každý z nás. Přemýšleli jste ale nad tím, co plastová brčka nahradí, až v účinnost vstoupí směrnice zakazující jednorázové plasty?

Řešení se nabízí hned několik. Některá jsou praktická, jiná pokulhávají. Většina řešení ale počítá s opakovaným využitím brček. K těm patří například kovová a skleněná brčka, lépe řečeno trubičky. Ty bohužel nejsou ohebné a po použití se musí čistit speciálním kartáčkem. Pokud ale máte v oblibě typické kousání brčka, budete muset s touto kratochvílí přestat. Nechtějte raději ani pomyslet, co se stane při zakousnutí do skleněného brčka.

Příznivci přírodních produktů ocení bambusová brčka. Jejich výhodou je, že se jedná o přírodní a rychle obnovitelný materiál. Brčko z bambusu lze používat opakovaně. Jeho nevýhodou však je, že bambus disponuje mikropóry, které jsou náchylné na tvorbu plísní.

Poslední z dosud nabízených variant jsou brčka z kukuřičného plastu neboli PLA. Tento materiál se může vyhodit do kompostu, na kterém se do dvanácti týdnů rozloží.

Zda přijdou na trh další alternativy, a které produkty použijí fast foody, kavárny a bary bude zřejmé za několik měsíců.

Reklama

KOMENTOVAT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..